Yeni Kasa 2019 Toyota Auris (MK3) Özellikleri Yeni Kasa 2019 Toyota Auris (MK3) Özellikleri
Avrupa’da ve Türkiye’de son yıllarda oldukça başarılı dönemler geçiren Toyota yeni modelleri ile göz doldurmaya devam ediyor. Son olarak Auris‘in ekran görüntülerini ve özelliklerini... Yeni Kasa 2019 Toyota Auris (MK3) Özellikleri

Avrupa’da ve Türkiye’de son yıllarda oldukça başarılı dönemler geçiren Toyota yeni modelleri ile göz doldurmaya devam ediyor. Son olarak Auris‘in ekran görüntülerini ve özelliklerini paylaşan Toyota, Yeni Auris ile oldukça iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi.

2019 Model Yeni Toyota Auris, 2018 Cenevre araba fuarı öncesinde tanıtılarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. 2019 Yeni Toyota Auris, üçüncü nesil olarak piyasaya çıkacak. TNGA (Toyota New Global Architecture) platformunda üretilen yeni nesil auris’i ilk açıklanan özellikleri ile buyurun yakından tanıyalım.

Toyota Auris, ilk olarak 2006 yılında karşımıza çıktı. Corolla’nın hatchback yüzünü devralan bu araç, 2012 yılında ikinci kasasıyla yoluna devam etti. Bir Golf, Astra ya da Leon kadar yer edemese de Toyota’nın kemikleşmiş alıcı kadrosunun daima tercihi oldu. Sonuçta marka sorunsuzluk gibi bir imajı var. İşte yeni kasa auris modeli de bu sorunsuzluğu arkasına alarak karşımıza çıktı. Bakalım ne gibi yeniliklerle satışa sunulacak?

2019 Yeni Toyota Auris

Tasarım olarak çok dinamik yapıya sahip olan yeni nesil auris’te full led far yapısı sunuluyor. Boyut olarak baktığımızda uzunluğunda 47 mm artış yaşanırken yüksekliği 25 mm düşürülmüş. Bunlara ek olarak aracın genişliği de 30 mm artırılmış. Tüm bunların paralelinde içi daha geniş ve sürüş olarak daha güvenilir Auris hazırlandığı, Toyota tarafından belirtiliyor.

Motor seçenekleri arasında 1.2 litre turbo benzinli 122 ps, 1.8 litre 180 ps hibrit ve 2.0 litre hibrit ünitelerin olacağı belirtildi. Fakat net bilgi henüz paylaşılmadı.

2019 Yeni Toyota Auris

Yeni Kasa Toyota Auris‘in donanımları konusunda da henüz bilgi paylaşılmadı.

:: 2019 Yeni Toyota Auris Almayı Düşünüyor musunuz?

Henüz Yorum Bulunmuyor.

İlk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir