Yeni Bmw 1 Serisi Önden Çekişli Olacak Yeni Bmw 1 Serisi Önden Çekişli Olacak

Yeni Bmw 1 Serisi Önden Çekişli Olacak

BMW 29 Aralık 2017 Arabalar 0   26 İzlenme

Uzun zamandır konuşulan ve BMW severlerin merakla beklediği haber sonunda geldi. 2018 yılından itibaren BMW 1 serisi arkadan itişli yerine önden çekişli olacak. Bir... Yeni Bmw 1 Serisi Önden Çekişli Olacak

Uzun zamandır konuşulan ve BMW severlerin merakla beklediği haber sonunda geldi. 2018 yılından itibaren BMW 1 serisi arkadan itişli yerine önden çekişli olacak. Bir çok kullanıcı arkadan itişli istemesine rağmen BMW kararının kesin olduğunu belirterek önden çekişli BMW 1 serisi için üretime çoktan başladı.

Mercedes-Benz A ve Audi A3’e rakip olan BMW’nin yeni 1 Serisi prototip formunda birtakım test süreçlerinden geçiyor.

Mevcut modelle karşılaştırıldığında, yeni 1 Serisi daha sportif ve daha heybetli bir görünüm kazanmış. En önemlisi de arkada seyahat edecekler için daha fazla yaşam alanı sunulmuş.

Fazladan yaşam alanını sunan BMW’nin UKL platformu aynı zamanda 1 Serisi’nin arkadan itişten önden çekişe geçiş yapmasına da sebep oluyor.

Buna ek olarak aldığımız duyumlara göre yeni modelde yalnızca 5 kapılı versiyon mevcut olacak. Audi de yeni A3‘te benzer bir yol izliyor.  Azalan talep ve maliyetlerin kısılmasından ötürü diğer gövde türleri üretimden kalkıyor.

Fotoğraflar bize iç mekanın görünümünü sunmasa da sürücüye odaklı bir konsol ve klima perdelerinin üzerinde konumlandırılmış bir bilgi-eğlence sisteminin olmasını bekliyoruz. İç mekanda aynı zamanda iDrive kontrol paneli, vites topuzu ve genel itibariyle orta konsol yenilenmiş.

Motor seçeneklerinden bahsedecek olursak yeni 1 Serisi sıralı altı silindire de veda ediyor. Ürün gamının en güçlü modeli M140i, xDrive dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak. Aynı zamanda bir plug-in hibrit modelinin de ürün gamına eklenmesini bekliyoruz.

:: Yeni Önden Çekişli Bmw 1 serisi almayı düşünür müsünüz?

Henüz Yorum Bulunmuyor.

İlk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir