Nissan IMX Konsept Arabası Üretime Geçiyor Nissan IMX Konsept Arabası Üretime Geçiyor
2017 yılında Nissan ’ın kullanıcılara ilk kez gösterdiği konsept aracın çok yakın bir vakitte üretimine başlanacağının müjdesi verildi. Nissan bir süredir elektrikli araçlara yönelik olan atılımlarını... Nissan IMX Konsept Arabası Üretime Geçiyor

2017 yılında Nissan ’ın kullanıcılara ilk kez gösterdiği konsept aracın çok yakın bir vakitte üretimine başlanacağının müjdesi verildi.

Nissan bir süredir elektrikli araçlara yönelik olan atılımlarını devam ettiriyor. Leaf’in Dünya genelinde büyük bir yankı uyandırması ve iyi satış adetlerine ulaşmasının ardından firmada hedefler elektrikli SUV’a yönelmiş gözüküyor.

Öyle ki, Nissan 2017 yılında ilk defa tüketicilerle buluşturduğu elektrikli IMx SUV aracını üretime geçirmeye hazırlanıyor.

Firmanın Avrupa dizayn şefi Mamoru Aoki, IMx Concept’in önümüzdeki yıllarda yollarda olacağının müjdesini verdi.

Nissan IMX

 

Aracın konsept tasarımı, nihai sürüme geçişte ne kadar değişecek bu henüz bilinmese de bazı teknik detaylar şimdiden biliniyor. Araç, 435 beygir güce ve 611 kilometre menzile sahip olacak.

İç tasarım hakkında ipuçları verildi

Aracın ilgi çeken dış tasarımı dışında iç tasarımında hakkında da Aoki, bazı bilgiler paylaştı. Aracın içerisinde ahşap ve yarı saydam plastikler en çok kullanılan malzemeler olacak gibi gözüküyor.

Nissan IMX

2022‘ye kadar elektrikli araç planları olan Nissan, gelecek dönemlerde elektrikli araçlarla daha fazla ön plana çıkacak gibi gözüküyor.

Henüz Yorum Bulunmuyor.

İlk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir