Hibrit Motorlu Yeni 2019 Audi A7 Sportback Hibrit Motorlu Yeni 2019 Audi A7 Sportback
Uzun zamandır sessiz sedasız çalışmalarını sürdüren Audi sonunda beklenen aracını duyurdu. Hibrit motor seçeneğide bulunacak olan Audi A7 Sportback 2019 yılında bizlerle olacak. 7 yıl... Hibrit Motorlu Yeni 2019 Audi A7 Sportback

Uzun zamandır sessiz sedasız çalışmalarını sürdüren Audi sonunda beklenen aracını duyurdu. Hibrit motor seçeneğide bulunacak olan Audi A7 Sportback 2019 yılında bizlerle olacak.

7 yıl gibi bir süreden sonra Audi A7 yenilendi ve Sportback paketi ile gün yüzüne çıktı. Yeni 2019 A7 Sportback, dış dizayn bakımından abisi A8 ile büyük benzerlik gösteriyor. Uzun bir burun yapısı bulunan otomobil, geniş panjuru ve keskin köşeli LED Matrix farları ile Audi’nin yeni yüzünü yansıtıyor. Yan tarafında geniş fakat mütevazi hatlar çizen Audi A7, boydan boya üç parçalı stopları ile adeta A8’e bir göndermede bulunuyor.

Yeni Audi A7 Sportback’in boyutlarında gözle görülür bir artış var. Otomobil 4969 mm uzunluk, 1908 mm genişlik, 1422 mm yükseklik gibi sınıfında oldukça başarılı değerlere sahip. Aks mesafesi 12 mm uzayarak 2926 mm‘a ulaşırken, bunun etkisi özellikle arka yaşam alanında net şekilde gözlemleniyor. Yeni A7’nin 535 litrelik bagaj alanı ise arkadaki koltuklar katlandığı zaman 1390 litrelik bir hacme ulaşabiliyor.

Yeni 2019 Audi A7 Sportback Fotoğraf Galerisi:

İç mekana geçtiğimizde ise bizleri oldukça teknolojik bir alan karşılıyor. Audi e-tronkonseptine çok yakın bir iç dizaynı olan otomobilin pek çok yerinde asimetrik hatlarkullanılmış. 10.1 inçlik multimedya ve 8.6 inçlik kontrol ekranlarının yanı sıra 12.3 inç boyutunda sanal gösterge ekranı opsiyonel olarak sunuluyor. Diğer opsiyonlar da masajlı ön koltuklar, parfüm sistemi, Bang&Olufsen ses sistemi, panoramik sunroof ve dört ayarlı süspansiyon sistemi şeklinde sıralanıyor.

Sürüş destek sistemleri ve hibrit motor teknolojisi!

Audi A7 Sportback, tıpkı Audi A8 gibi üst seviye bir sürüş destek sistemi ile donatılmış. 5 radar, 5 kamera, 12 ultrasonik sensör ve bir lazer tarayıcıyı içeren sistemi merkezi bilgisayar kontrol ediyor. Adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı gibi özelliklerin yanı sıra Audi araçlar arası iletişim kuracak sistem hazır halde geliyor. 3. derece otonom sürüşe hazır otomobil, daha sonra gelecek yazılım güncellemesi ile beraber uzaktan park yeteneğine de kavuşacak.

Aracın kaputunun altında ise yeni model isimlendirmesi ile beraber yepyeni bir motor seçeneğiyle karşılaşıyoruz. “55 TFSI” olarak adlandırılan 3.0 litrelik V6 turbo benzinli motor, hibrit özelliği ile kısmen elektrikli yapıya kavuşmuş. 340 beygir güç ve 500 Nm tork üreten motorda ayrıca 48V enerjiden beslenen ufak bir elektrik motoru da yer alıyor. Bu teknolojinin 100 kilometrede yaklaşık 0.75 litrelik yakıt tasarrufu sağladığı belirtildi.

7 ileri otomatik şanzıman sayesinde 100 kilometre hıza 5.3 saniyede çıkabilen Audi A7 Sportback’in maksimum hızı 250 km ile sınırlandırılmış. 55 TFSI-quattro versiyonunun Almanya fiyatı 67.800 Euro olarak belirlenirken, model gamına 4 ve 6 silindirli motor seçenekleri de ekleneceğini belirtelim.

:: 2019 Yeni Audi A7 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Henüz Yorum Bulunmuyor.

İlk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir