BMW X7 Seri Üretime Hazırlanıyor BMW X7 Seri Üretime Hazırlanıyor

BMW X7 Seri Üretime Hazırlanıyor

BMW 21 Aralık 2017 Arabalar 0   30 İzlenme

SUV otomobillerin yükselişte olduğu ve neredeyse her firmanın üçer beşer SUV ve Kompakt suv model çıkardığı şu zamanlarda BMW en büyük SUV olmaya aday... BMW X7 Seri Üretime Hazırlanıyor

SUV otomobillerin yükselişte olduğu ve neredeyse her firmanın üçer beşer SUV ve Kompakt suv model çıkardığı şu zamanlarda BMW en büyük SUV olmaya aday BMW X7 ile gündeme oturdu.

Geçtiğimiz eylül ayında BMW X7 konsept  olarak duyurulmuştu. Üzerinden çok bir zaman geçmeden BMW X7‘nin üretim bandı fotoğrafları yayımlandı ve seri üretim aşamasına geçildiği resmi olarak duyurulmuş oldu.

Gerek boyutları gerekse özellikleriyle markanın ürün gamında en tepeye yerleşecek olan modelin üretimi Amerika‘da gerçekleştiriliyor. Konsept formuyla kullanıcıları ikiye bölen BMW’nin paylaşılan detaylar sonrasında, en azından tasarım bazında verdiği sözü tuttuğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Seri üretim versiyonuyla Paris Otomobil Fuarı‘nda tanıtılabileceği kaynaklara yansıyan BMW X7’nin devasa böbrek formuysa şu aşamada tasarım kısmında en çok tartışılan parça olarak ön plana çıkıyor.

Geliştirici ekip tarafından kullanılan prototip versiyonunun da kamuflajlı olarak karşımıza çıktığı paylaşımlarda BMW’nin lüks ve premium algısındaki artırılmış üzerinde yoğun bir şekilde durduğu görülüyor. Üretim bandında 5 Serisi ile gelen iki parçalı LED ışıklandırma, arka bölümde krom parçayla bölünmüş stoplar, geniş hava kanallı tampon yapısı ve ele avuca sığmayan böbrek ızgaralar dikkat çekiyor.

Motor kısmında konsept versiyonda belirtildiği gibi BMW X7 Serisi’nde kullanılan hibrit seçeneğinin de yer alması kesin gözüyle bakılan BMW X7’de kokpit kısmında 12.3 inç’lik dijital ekranlar markanın son nesil tasarım felsefesine eşlik edecek.

Rakibi olduğu Range Rover Sport ve Mercedes GLS‘den daha pahalı olabileceği söylenenler arasındadır.

:: BMW X7 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Henüz Yorum Bulunmuyor.

İlk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir