2018 Yılında Göreceğimiz Kompakt SUV Arabalar 2018 Yılında Göreceğimiz Kompakt SUV Arabalar
Küçük kompakt SUV model araçlara ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgi karşısında firmalarda kayıtsız kalmıyor ve sürekli yeni Kompakt SUV modellerini duyuruyorlar. 2017... 2018 Yılında Göreceğimiz Kompakt SUV Arabalar

Küçük kompakt SUV model araçlara ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgi karşısında firmalarda kayıtsız kalmıyor ve sürekli yeni Kompakt SUV modellerini duyuruyorlar. 2017 ve 2018 yılı adeta SUV arabaların yılı olacak. Özellikle Avrupa’da ve ülkemizde SUV araçlara ilgi hiç olmadığı kadar fazla. Büyümenin bu hızda devam etmesi durumunda 2021 yılında yıllık 2.1 milyon Kompakt SUV araç satılıyor olacak.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Frankfurt Oto Fuarında Citroen C3 Aircross, Hyundai Kona, Kia Stonic, Seat Arona ve Volkswagen T-Roc 2018 Kompakt Suv Modellerini tanıttı. Ardından Renault’ta bu akıma dahil oldu. Gelin bu firmalarında çıkaracağı en iyi Kompaks SUV modellerini inceleyelim.

Seat ARONA

 

İlk sırada Seat’ın tanıtımını yaptığı Arona bulunuyor. Seat Arona kompact SUV segmentinde olup görselliği ile inceleyenleri etkiliyor. 2017 yılının sonu ile 2018 yılının başlarında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Volkswagen bu sınıfa hazırladığı aracı Polo’nun SUV modeli olarak çıkacak ve Arona’nın teknik ikizi olacak. Polo SUV modelinin 2018 yılının sonlarında çıkması bekleniyor.

Citroen C3 Aircross

 

Citroen C3 ‘ün Crossover ( Kompakt SUV ) modeli C3 Aircross ile rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor. İlk olarak Nissan Juke ile başlayan akım Peugeot 2008 ile devam etmişti. Şu anda ise tüm modellere yayılmış durumda. Citroen C3 Aircross, bir Citroen’den daha fazlası şeklinde tanıtılıyor.

Hyundai Kona

 

Hyundai, yenilediği i30 konseptini kompakt SUV modeli Hyundai Kona ‘ya da işlemiş. Kona, abileri sayılan Tucson ve Santa Fe’da daha küçük olarak dizayn edilmiş. Boyutlarının küçültülmesinin yanında tasarımsal olarak daha genç yaştaki müşteriler hedeflenmiş. Hyundai Kona’nın bazı modellerinde dört çeker olarak geleceğini söyleyelim.

Kia Stonic

 

Kia Stonic, Kona gibi genç müşterileri hedeflemiş görünüyor. Hatchback otomobilin biraz daha büyüğü ve Crossover olarak Kia Stonic karşımıza çıkıyor. Kia Stonic, teknolojik olarakda oldukça dolu olacak. Acil durumlarda otomatik frenleme gibi donanımlar standart olarak sunulacak. Kia Avrupa direktörünün “Stonic bizim en çok satan aracımız olacak” şeklinde bir açıklaması da mevcut.

Volkswagen T-Roc

 

Volkswagen’in Frankfurt oto fuarında en son tanıttığı SUV modeli ise T-Roc. Tiguan’nın hemen altında konumlanan T-Roc, boyutları ile rakiplerinden azda olsa büyük. T-Roc, Volkswagen Golf’ün crossover modeli olarak kabul ediliyor. T-Roc genel olarak büyük olsada uzunluğu Golf’ten kısa. T-Roc ‘un rakibi Audi Q2 gibi görünüyor.

:: Yeni SUV Arabalar Sizce Başarılı Olabilecek mi?

Henüz Yorum Bulunmuyor.

İlk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir