2018 Seat Arona Özellikleri ve Fiyatı 2018 Seat Arona Özellikleri ve Fiyatı
Frankfurt oto fuarından sonra 2018 yılının Corssover SUV yılı olacağı ortaya çıkmış oldu. Özellikle küçük boyutlarda mini (kompakt) SUV modelleri herkesin gözdesi durumunda. 2018... 2018 Seat Arona Özellikleri ve Fiyatı

Frankfurt oto fuarından sonra 2018 yılının Corssover SUV yılı olacağı ortaya çıkmış oldu. Özellikle küçük boyutlarda mini (kompakt) SUV modelleri herkesin gözdesi durumunda. 2018 yılında piyasaya çıkacak Mini SUV modellerini bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

Seat’ta piyasadan geri kalmadan Kompakt sınıftaki SUV modelini görücüye çıkardı. Seat İbiza’nın alt yapısını kullanacak olan model Seat Arona olarak adlandırıldı. İbiza alt yapısını kullanacak olması insanlarda olumsuz bir algı yaratmış olsada Seat Arona görüntüsü ile bambaşka bir otomobil.

Seat SUV olarak Ateca modeli şu anda piyasada bulunuyor. Mini SUV olarak Arona piyasaya 2018 yılında çıkacak. Her ne kadar mini SUV denilse ve İbiza alt yapısı kullanılsa da araç İbiza’dan 79 mm daha uzun olarak 4,14 m lik boya sahip. Ayrıca 99 mm daha yüksek olan Arona, ön ve arkada oturanlar için daha geniş bir iç alan sağlamış bulunuyor.

Seat Arona‘nın boyutlarının büyük olması bagaj kapasitesini’de artırmış. İbiza’da 335 litre olan bagaç hacmi Arona’da 400 litre.

Yeni 2018 Seat Arona Fotoğraf Galerisi:

Arona tasarım avantajı ile kişiselleştirmeye olanak sağlayan bir araç. Renk seçenekleri, alt ve üst kabin renklerinin farklı olabilmesi ile toplamda 68 farklı kombinasyon yapılabilecek. Ayrıca iç mekanda kişilerin isteğine göre değiştirilebilecek.

Motor olarak bir farklılık ise görünmüyor. 3 silindirli 1.0 TSI ile benzinli motorda 95 BG ve 115 BG güç üretebilecek. 6 ileri Manuel ve 7 ileri Otomatik DGS şanzıman seçeneği de bulunuyor. Dizel olarak ise 1.6 litre hacimli motor 95 BG ve 115 BG güç üretebilecek. Şanzıman seçenekleri de manuel ve otomatik olacak. Bir diğer motor seçeneği ise CNG (Sıkıştırılmış Doğalgaz) ile çalışan 1.0 litre hacimli motor. Bu motor ile 90 beygir güç üretilebilecek.

İbiza’da yer alan tüm eğlence sistemleri Arona‘da yer alacak. Android Auto ve Apple Car Play desteği verecek olan Arona ses sistemlerinde Beats kullanacak.

Ibiza, Leon, ve Ateca’da olduğu gibi Seat, Arona‘yı da Reference, Style, FR ve Xcellence donanımlarıyla satacak. Sportif FR modellerinde çift modlu süspansiyon sistemi ve dört sürüş modu seçeneği standart olacak.

Seat Arona fiyat listesi henüz belli olmasa da 92.000 TL ile 130.000 TL arasında olması bekleniyor.

:: 2018 Yeni Seat Arona Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Henüz Yorum Bulunmuyor.

İlk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir