2018 Audi SQ5, ABT Tuning Modeli Ortaya Çıktı 2018 Audi SQ5, ABT Tuning Modeli Ortaya Çıktı
Audi’nin son zamanlarda tasarım olarak çıkardığı en ilgi çekici SUV modeli şüphesiz Audi SQ5. Audi SQ5’in 2018 modeli çıkmaya hazırlanırken ABT tuning tarafından araca modefiye... 2018 Audi SQ5, ABT Tuning Modeli Ortaya Çıktı

Audi’nin son zamanlarda tasarım olarak çıkardığı en ilgi çekici SUV modeli şüphesiz Audi SQ5. Audi SQ5’in 2018 modeli çıkmaya hazırlanırken ABT tuning tarafından araca modefiye yapıldı ve modifiyeli Audi SQ5 ortaya çıktı.

İlk olarak ABT Tuning 2018 Audi SQ5 modelinin dışındaki değişimlere bakalım. Alman tuner, bu araca uyguladığı body kit kapsamında ön tampon, ön ızgara, yan etekler, arka tampon, tavan üstü spoyler, arka difüzör yeniliğini yapmış. Ayrıca o sahte egzoz çıkışları yerini gerçeğine bırakmış. Bunun yanı sıra dış görünümü daha dinamik hale getirecek jant takviyesi yapılmış. Burada tek modelden bahsetmiyoruz. ABT’nin 20 ve 21 inçlik DR, ER-C, FR ve GR kodlu jantları sizin tercihine sunuluyor.

Audi SQ5 – ABT Tuning

 

Tüm bunların yanı sıra birde ABT Tuning Audi SQ5 için kapı altına ABT zemin aydınlatması uygulanmış.

Değişim aşaması tabi ki bunlarla sınırlı değil. Modifiyenin en önemli noktalardan birisi de motorda barınıyor. 2018 Audi SQ5 kaputu altında 3.0 TFSi turbo benzinli 354 ps 500 nm tork güç üreten motor yer alıyor ve bu ünite ile araç 0-100 km/s hızlanmasını 5.4 saniye de tamamlayıp 250 km/s olarak sınırlandırılmış son hıza ulaşıyor.

Audi SQ5 – ABT Tuning

 

ABT firması uyguladığı yazılım sonrasında 425 ps 550 nm tork almış. Tork değerinde ciddi artış olmasa da beygir gücü olarak önemli artış yaşanmış. Bu sayede aracın 0-100 km/s hızlanması 5.2 saniyeye düşmüş. Fakat son hız yine 250 km/s olarak açıklandı.

Audi SQ5 – ABT Tuning

:: Audi SQ5 için ABT tuning Uygulamasını Başarılı Buldunuz mu?

Henüz Yorum Bulunmuyor.

İlk yorumu sen yap.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir